Wykładowca akademicki

Bogusław Pranszke

Fizyka podróży do gwiazd

Profesor nadzwyczajny Akademii Morskiej w Gdyni w Katedrze Fizyki. Oprócz pracy naukowej skutecznie popularyzuje wiedzę z zakresu fizyki. Współpracuje ze szkołami (od podstawówek do liceów) prowadząc wykłady popularnonaukowe i warsztaty.

Na TEDxGdynia opowiedział o tym, że wyprawa na Marsa, a ewentualna podróż do planety w najbliższym nam układzie gwiezdnym – Proxima Centauri – będzie prawdziwym wyzwaniem. Jakie są ograniczenia techniczne i fizyczne takiej wyprawy z punktu naszej obecnej wiedzy? Ile czasu i energii pochłonęłaby taka podróż przy pewnych, istotnych z punktu fizyki i techniki, założeniach?

-
+
Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.tedxgdynia.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.tedxgdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.