Wykładowca akademicki

Wojciech Glac

Gamifikacja w edukacji

Wojciech Glac jest nauczycielem akademickim – adiunktem w Pracowni Neurobiologii Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka Uniwersytetu Gdańskiego. W pracy naukowej zajmuje się uzależnieniami, jednak jego największą pasją jest nauczanie oraz popularyzacja nauki. Wykłada na kierunkach: biologia, psychologia i kryminologia. Każdego roku prowadzi kilkadziesiąt wykładów popularnonaukowych oraz warsztatów z dziedziny neurobiologii i immunologii. W 2012 roku został laureatem Nagrody „Nauczyciel Roku” Uniwersytetu Gdańskiego im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza. Jest opiekunem Studenckiego Koła Naukowego „Homunculus”.

Na TEDx Gdynia opowiedział o gamifikacji w edukacji, czyli narzędziu, dzięki któremu nauka staje się grą. Udowodnił, że dzięki wykorzystaniu różnorodnych elementów znanych ze świata gier, takich jak fabuła, misje, zdobywanie doświadczenia, dóbr czy umiejętności, gamifikacja zwiększa motywację do nauki. Dla ucznia, tak jak dla nauczyciela, udział w grze staje się swoistą przygodą, która sprawia, że uczenie się i nauczanie są przyjemnością.

-
+
Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.tedxgdynia.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.tedxgdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.