Architekt i profesor

Jacek Dominiczak

Miasto dialogiczne

Prezentacja “Miasto Dialogiczne” ma zachęcać by budować przyjazne ludziom miasta, potrzeba nam zmiany strategii działania. Dzisiejsza kultura miejskich negocjacji wymaga przesunięcia w kierunku kultury miejskiego dialogu. Ale skoro miasta kreowane są przez ludzi twórczych, to znaczy, że dialogiczne przesunięcie wymaga zmiany paradygmatu twórczości. W miejsce kultu różnicy pojawia się zainteresowania tożsamością. Miejska architektura przestrzeni publicznych jest wrażliwym zapisem tej fascynującej zmiany.

Jacek Dominiczak zajmuje się teorią i metodologią projektowania dialogicznego. Jest autorem koncepcji Przestrzeni Dialogicznej (Miasto Dialogiczne; Architektura Dialogiczna) oraz Kodu Tożsamości Lokalnej – narzędzia projektowania przestrzeni miejskiej.

-
+
Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.tedxgdynia.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.tedxgdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.