Architekt-urbanista

Łukasz Pancewicz

Planować dla chaosu

Planować dla chaosu, czyli rzecz o niepewnej przyszłości miast i planach.  Próby organizacji i planowania miast są tak stare jak historia cywilizacji – prawa lokacyjne, plany i wizje starały się formować i porządkować miasto i w efekcie życie jego mieszkańców. Równie stara jest historia tego, jak ewolucja miast przerastała pomysły osób próbujących nimi sterować. Ostatnią odsłoną tych zmian były koncepcje modernistyczne, które miało rozwiązać problemy miasta przemysłowego i “zakończyć historię” zmian.

Architekt-urbanista, członek TUP i ISOCARP. Absolwent (mgr i dr) Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Od 2002 r. praktykujący architekt-urbanista, doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce, Irlandii i Stanach Zjednoczonych. Od 2013 r. pełni obowiązki głównego projektanta Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi.

-
+
Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.tedxgdynia.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.tedxgdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.