Architekt i filozof

Piotr Czyż

Miejsce tworzą ludzie

Architekt i filozof, nauczyciel akademicki na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Naukowo zajmuje się społeczną rolą architektury oraz kulturowym zapleczem modernizmu i postmodernizmu. Konsultant na wielu warsztatach w Trójmieście, uczestnik inicjatyw miejskich. Prezes stowarzyszenia Inicjatywa Miasto. Jeździ holendrem.

Prelekcja “Miejsce tworzą ludzie” jest o wizji miasta jako przestrzeni dla ludzi. Ten banalny fakt często zostaje przez projektantów, urzędników a często samych użytkowników miasta zapomniany. Prezentacja stawia tezę, że myślenie o przestrzeni w kategoriach estetycznych: ładne, brzydkie nie ma większego związku z tym czy jej użytkownicy są w niej obecni, a przede wszystkim: szczęśliwi.

-
+
Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.tedxgdynia.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.tedxgdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.