Coach

Monika Stankiewicz

Siła spokoju

Akredytowany coach ACC ICF , konsultant MindSonar, autorka bloga o introwertykach, wykładowca na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i Gdyni.

Mówi o sobie, że pracuje z ludźmi, dla których świat pędzi za szybko i którzy szukają utraconej harmonii. Jest coachem i wykładowcą. Pisze bloga o introwertykach, bo wierzy, że różnice pomiędzy ludźmi są inspirujące. Pracuje zgodnie z zasadami filozofii Kaizen (koncepcja ciągłego doskonalenia z wykorzystaniem zaangażowania i wiedzy wszystkich pracowników organizacji, polegająca na małych zmianach).

Współpracuje z przedsiębiorstwami w zakresie merytorycznego tworzenia programów rozwojowych, prowadzenia szkoleń i warsztatów. Jest jak detektyw. Pyta, słucha, obserwuje, łączy fakty, szuka rozwiązań. Wszystko po to, aby odkryć, co jest zbędnym balastem. Jest nieoceniająca i ciekawa. Ufają jej firmy zarówno produkcyjne jak i usługowe.

Na TEDxGdynia znajdzie odpowiedzi na pytania: co jeśli, głośny nie jest silny a cichy nie jest słaby? Co jeśli pokochasz introwertyka za to jakim jest? Co jeśli żylibyśmy w świecie, gdzie każdy akceptuje siebie i swoją naturę? Nawet introwertyk. Nauczylibyśmy się mówić o tym, co jest dla nas dobre i jakie mamy introwertyczne potrzeby?

Co jeśli mówiłbyś głośno, że jesteś introwertykiem?

Marzy jej się świat, gdzie każdy akceptuje siebie i swoją naturę. Gdzie prawo do bycia sobą oraz związane z tym poczucie własnej wartości jest niezbywalne. Gdzie sposób spędzania czasu nie czyni nikogo lepszym czy gorszym. Gdzie potrafimy mówić o tym, co dla nas dobre i jakie mamy potrzeby.

Jeśli zrozumiemy introwersję i ekstrawersję jako preferencje  do określonego poziomu stymulacji bodźcami, to możemy zacząć świadomie próbować wybierać dla siebie taki rodzaj środowiska, który będzie nam sprzyjał. Ani zbyt nudny ani zbyt irytujący. I nie będzie czynić to nikogo lepszym czy gorszym.

Ta prelekcja to nie etykieta, nie szuflada ale garść informacji, które mogą pomóc zrozumieć siebie lepiej. Po to aby być ze sobą w zgodzie i wykorzystywać swoje mocne strony.

Wierzy, że różnice pomiędzy ludźmi są inspirujące. Wierzy, że introwertycy i ekstrawertycy zostali stworzeni po to, aby się wzajemnie uzupełniać.

-
+
Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.tedxgdynia.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.tedxgdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.