Stypendysta Fulbrighta na Uniwersytecie Warszawskim

Richard Egan

Pytania w nanomedycynie, odpowiedzi w zanieczyszczeniu powietrza

Stypendysta Fulbrighta (2018-2019) na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent Uniwersytetu Delaware ze stopniem inżynierii chemicznej i biomolekularnej oraz chemii. Był panelistą w konkursie „Smogathon Grand Finale” w Krakowie, a także współorganizuje konferencję TEDxFulbrightWarsaw. Organizuje także konkurs plastyczny dla studentów z całej Polski, aby wesprzeć ich w walce z zanieczyszczeniem powietrza. Richard Egan ma nadzieję, że jego prelekcja na TEDxGdynia zainspiruje innych do zainteresowania się dziedziną technologii cząstek i nanomedycyny.

Bo właśnie tym zagdnieniom będzie poświęcony jego TEDTalk: biorąc pod uwagę wszystkie życia skrócone przez zanieczyszczenie powietrza, to co jeśli te małe, toksyczne cząstki mogłyby pomóc uratować życie, zamiast je zabierać? Próbując uratować siedem milionów ludzi, którzy co roku umierają przedwczesną śmiercią z powodu zanieczyszczenia powietrza, naukowcy mogli znaleźć rewolucyjny nowy sposób radzenia sobie z najbardziej okrutnymi chorobami na świecie.

-
+
Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.tedxgdynia.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.tedxgdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.