Udostępniamy idee i inicjujemy dyskusję

Globalna społeczność

O TEDx

Inspirujemy do działania

To wydarzenie pełne inspiracji oraz elektryzujących dyskusji w kręgu lokalnego środowiska. To okazja spotkania interesujących osób, innowatorów oraz zetknięcia się z odważnymi ideami. Do nakręcenia się do działania.

Konferencja TEDxGDYNIA składa się z prelekcji trwających od pięciu do 18 minut. Popularyzujemy wiedzę, zwracamy uwagę na uniwersalne wartości. Poruszane tematy nie mają ograniczeń, a wystąpienia dotyczą m.in. zarówno nauki i nowych technologii, tematyki społecznej, biznesu, designu, rozrywki, a także motywacji i rozwoju.

TED udostępnia format i wsparcie merytoryczne dla organizatorów TEDx-ów, ale samo wydarzenie jest tworzone przez lokalnych organizatorów. Organizatorem TEDxGdynia jest Laboratorium Innowacji Społecznych.

Idee warte propagowania

TED to organizacją non-profit, która zajmuje się ideami wartymi propagowania. Na początku, 25 lat temu, chodziło o czterodniową konferencję organizowaną regularnie w Kalifornii. Obecnie TED to wiele projektów wspierających idee, które mogą zmienić świat. Każdego roku zaproszeni na konferencję TED myśliciele i działacze z całego świata przedstawiają wystąpienia, które są następnie udostępniane bezpłatnie na witrynie TED.com.

Prelegentami TED byli m.in. Bill Gates, Al Gore, Sir Richard Branson i Stephen Hawking. Konferencja TED odbywa się co roku w mieście Long Beach w Kalifornii, z jednoczesną transmisją wideo dostępną w Palm Springs. W Wielkiej Brytanii organizowana jest natomiast coroczna konferencja TEDGlobal. Inicjatywy medialne TED to między innymi witryna TED.com (gdzie codziennie umieszczane są najnowsze wystąpienia z cyklu TEDTalks), a także Open Translation Project, program w ramach którego powstają interaktywne transkrypty nagrań i napisy w językach obcych. Tłumaczenia takie wykonywane są przez wolontariuszy z całego świata.

Organizacja TED funduje także doroczną nagrodę TED Prize, dzięki której wyjątkowe osoby, które pragną zmienić świat, mają możliwość zrealizowania swoich marzeń. Program TEDFellows pomaga innowatorom zmieniającym świat wejść do społeczności TED i przy jej pomocy zwiększyć skuteczność ich niezwykłych projektów.

O TED
-
+
Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.tedxgdynia.pl
Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.tedxgdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.